ПЛАН

заходів, спрямованих на реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання учнів

в Кумарівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

на 2015/2016 навчальний рік

з/п

Виховні завдання, заходи

Термін

виконання

Відповідальні

І.

Забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості відповідно до її інтересів та можливостей

1.

Забезпечення права вибору учнями (вихованцями) здобуття освіти, форм навчання, участі в організації навчально-виховного процесу.

Постійно

Класні керівники

2.

Удосконалення системи позашкільної освіти як невід’ємної складової системи безперервної освіти, спрямованої на забезпечення творчого, інтелектуального та духовного розвитку дітей, на задоволення їх інтересів та індивідуальних запитів у сфері культури, спорту, мистецтва, науки, природи.

Постійно

ЗДВР

3.

Удосконалення системи позаурочної діяльності школярів.

Постійно

ЗДВР, керівники гуртків

4.

Забезпечення індивідуального підходу до особистості та виховання.

Постійно

Керівники гуртків

ІІ.

Виховання правової культури, поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки – Герба, Прапора, Гімну України та історичних святинь

1.

Проведення у школі тижня правової освіти та виховання, спрямованого на розвиток у школярів почуття власної гідності, усвідомлення своїх прав і місця в суспільстві, можливості реалізації своїх прав у поєднанні з виконанням обов’язків.

листопад

Вчитель права Пукас Л.С.

2.

Забезпечення розміщення державної символіки в навчальному закладі, виконання державного Гімну під час проведення різноманітних урочистих зібрань, спортивних змагань, інших масових заходів.

Постійно

ЗДВР

3.

Забезпечення участі школи в районних заходах до Дня Державного Прапора України.

серпень

ЗДВР

4.

Забезпечення проведення циклу заходів за темою: «Мої права і обов’язки за Конституцією України»: - бесіда «Символи України» - бесіда «Конституція України – Основний Закон» - Брейн-ринг на знання І розділу Конституції України для учнів 9 класу.

вересень-грудень 2014

ЗДВР, класні керівники, вчитель права

5.

Проведення шкільних конкурсів художніх учнівських робіт «Символи України», спрямованих на виховання шанобливого ставлення до Герба, Прапора, Гімну України, іншої загальнодержавної та регіональної символіки.

листопад

Вчителі трудового навчання та образотворчого мистецтва

ІІІ.

Формування мовної культури, оволодіння та вживання української мови як духовного роду нації

1.

Забезпечення додержання норм статті 10 Конституції України та законодавства про мови. Утверджувати пріоритет української мови як державної.

Постійно

ЗДВР, вчителі української мови

2.

Забезпечити проведення виховних заходів відповідно до Концепції державної мовної політики, спрямованих на виховання української мовної свідомості та національної гідності .

Постійно

ЗДВР, класні керівники

3.

Забезпечити участь школярів у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика, Шевченківському конкурсі,.

жовтень 2015 – березень 2016

Вчителі української мови та літератури

4

Провести Дні української писемності та мови.

Листопад, лютий

Вчителі української мови та літератури, бібліотекар

ІV.

Формування духовних цінностей українського патріота: почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, Української держави, рідної землі, родини, гордості за минуле і сучасне, на прикладах героїчної історії українського народу та кращих зразків культурної спадщини; відновлення і вшанування національної пам’яті

1.

Організувати роботу щодо залучення учнів до вивчення історичного минулого, культури українського народу, пропагування здобутків національної духовної спадщини шляхом проведення акцій, конкурсів патріотичного спрямування.

Постійно

класні керівники, вчитель історії

2.

Забезпечити проведення в школі зустрічей, вечорів пам'яті, творчих конкурсів, походів шляхами бойової слави, з метою пропагування та виховання дітей та учнівської молоді на кращих зразках героїчної історії країни, славних бойових і трудових традицій старшого покоління.

Протягом року

ЗДВР, класні керівники, вчитель історії

3.

Забезпечити участь у Всеукраїнських конкурсах на кращу творчу та науково-дослідницьку, пошукову роботу серед учнівської молоді з вивчення невідомих сторінок історії та культури рідного краю, міста.

Постійно

ЗДНВР, ЗДВР учитель історії, української мови та літератури

4.

Організувати проведення заходів із відзначення ювілейних, історичних, пам’ятних дат, знаменних подій у житті українського народу.

Протягом року

ЗДВР

5.

Провести виховні години, приурочені до традиційних народних свят: Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Святого Наума, Дня Святого Миколая, Свята Різдва Христова, Великодня тощо.

Протягом року

ЗДВР,

класні керівники

6.

Організація та проведення конкурсу сценаріїв виховних заходів, спрямованих на підвищення зацікавленості молоді щодо державної служби та служби у Збройних силах України, її готовності до захисту України, збереження та шанування національної пам’яті.

2015/2016 навчальний рік

ЗДВР

7.

Організація та проведення конкурсу учнівських проектних робіт, спрямованих на виховання дбайливого ставлення до національних багатств, рідної природи, готовності до захисту Батьківщини, пошани до історичної пам’яті, любові до рідної культури, мови, національних свят і традицій.

листопад-грудень, 2015

ЗДВР

8.

Організація та проведення заходів з відзначення ювілейних, історичних, пам’ятних дат, знаменних подій в житті села, всього українського народу.

Щорічно

ЗДВР, класні керівники

9.

Організація участі школярів у міських та державних заходах: до Дня Соборності України, Дня пам’яті героїв Крут, Міжнародного дня рідної мови, Дні пам’яті Т.Г. Шевченка, Дня пам’яток історії та культури, Дня Перемоги, Дня Європи, Дня Матері, Дня пам’яті жертв політичних репресій, Міжнародного дня сім’ї, Дня слов’янської писемності та культури, Дня Конституції України, Дня Державного Прапора України, Дня українського козацтва, Дня української писемності і мови, Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні та інших.

Щорічно

ЗДВР, класні керівники

10.

Проведення заходів у навчальному закладі, направлених на збереження традицій та звичаїв українського народу, вивчення його історичної та культурної спадщини.

Щорічно

ЗДВР, класні керівники

11.

Забезпечення співпраці з радою ветеранів в організації проведення заходів до Дня Перемоги та інших пам’ятних дат.

Постійно

ЗДВР

12.

Забезпечення формування в дітей знань про Україну як основного чинника національно-патріотичного виховання.

Постійно

Класні керівники, вчителі права, історії, української мови та літератури

13.

Організувати тематичну виставку до Дня Збройних Сил України

06.12.2015

Шкільний бібліотекар

14

Залучення учнівської молоді до вивчення історії, культури українського народу, пропагування здобутків національної духовної спадщини шляхом проведення акцій, фестивалів, конкурсів.

Постійно

Вчителі історії, української мови та літератури, класні керівники

V.

Утвердження в свідомості громадян об'єктивної оцінки ролі українського війська в українській історій, спадкоємності розвитку Збройних Сил у відстоюванні ідеалів свободи та державності України і її громадян від княжої доби, Гетьманського козацького війська, військ Української народної республіки, Січових стрільців, Української повстанської армії до часів незалежності.

1.

Проведення конкурсів, вікторин з питань ролі Збройних сил у відстоюванні ідеалів свободи та державності України та її громадян від княжої доби до часів незалежності.

Протягом навчального року

Учитель історії

2.

Забезпечення науково-методичного супроводу методичних розробок учителів предмету «Захист Вітчизни».

Протягом навчального року

Вчитель предмету «Захист Вітчизни»

VІ.

Формування психологічної та фізичної готовності молоді до виконання громадянського і конституційного обов’язку щодо відстоювання національних інтересів та незалежності держави, підвищення престижу і розвиток мотивації молоді до державної та військової служби

1.

Брати участь у днях відкритих дверей ВНЗ, які готують молодь до державної та військової служби.

Постійно

ЗДВР, класні керівники, вчитель предмету «Захист Вітчизни»

2.

Взяти участь у військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»)

Відповідно до Положення про проведення ігор

Вчитель фізичної культури

3.

Проведення у школі змагань «Нумо, хлопці!»

Грудень

Вчитель предмету «Захист Вітчизни»

4.

Участь у благодійних акціях з підтримки учасників АТО на Сході України

Під час проведення акцій

ЗДВР, ЗДНВР

VІІ.

Відродження та розвиток українського козацтва як важливої громадської сили військово-патріотичного виховання молоді

1.

Взяти участь у Всеукраїнському фізкультурно-оздоровчому патріотичному фестивалі «Нащадки козацької слави».

Щорічно, жовтень

ЗДВР, класні керівники, вчитель фізичної культури

2.

Проведення у навчальних закладах тематичних уроків із історії України, виховних годин, бесід, лекцій за темами: «Козацькі сурми», «Славетні українці», «Козацькому роду нема переводу», «Сторінки історії українського козацтва», «День Святої Покрови Пречистої Богородиці – свято козацьке».

12-16 жовтня

2015 року

ЗДВР, класні керівники, вчителі історії

3.

Організувати проведення у школі засідання «круглих столів», семінарів за темами: «Етапи створення Української козацької держави», «Роль українського козацтва в розбудові Української держави», «Про Січ і життя запорожців».

12-16 жовтня

2015 року

ЗДВР, класні керівники

4.

Організувати проведення у навчальних закладах виставок дитячих малюнків, плакатів за темами: «Козацька Україна», «Славетні козаки».

жовтень, 2015

ЗДВР, вчитель образотворчого мистецтва

VIII.

Забезпечення духовної єдності поколінь, виховання поваги до батьків, людей похилого віку, турбота про молодших та людей з особливими потребами

1.

Здійснювати у школі як форму виховної роботи шефський патронат між учнями молодших та старших класів.

Постійно

ЗДВР, класні керівники

2.

Продовжити розвиток волонтерського руху, залучення школярів до посильної допомоги людям похилого віку, інвалідам, дитячим садкам, бійцям АТО.

Постійно

ЗДВР, класні керівники

3.

Забезпечити участь школярів у Всеукраїнських та обласних благодійних заходах.

Протягом року

ЗДВР, класні керівники,

4.

Проводити заходи, спрямовані на формування світогляду солідарності поколінь, любові до матері і батька, поваги до свого роду.

Протягом року

ЗДВР, класні керівники,

ЗДВР, класні керівники

5.

Проводити роботу з батьками, сприяти оволодінню батьками сучасними педагогічними знаннями й уміннями .

Протягом року

ЗДВР, класні керівники

6.

Провести День Матері.

Травень

ЗДВР, класні керівники

7.

Організація та проведення в навчаль них закладах виставок-ярмарок виробів, виготовлених дітьми на заняттях в гуртках, студіях, направлених на виховання у дітей доброчинності та милосердя.

За потреби

керівники гуртків

8.

Включити в план роботи школи, плани класних керівників заходи щодо розвитку громадянської активності, професіоналізму, високої мотивації до праці.

Протягом навчального року

ЗДНВР, ЗДВР,

класні керівники

9.

Брати участь у місячнику благоустрою села: прибирати парк, пришкільну територію.

Квітень, жовтень

Класні керівники, ЗДВР

10.

Здійснювати заходи зі збереження територій , формування в учнів екологічної культури і підвищення екологічної свідомості, широкого залучення дітей та молоді до природно-заповідної справи.

Постійно

Вчитель біології, класні керівники

X.

Сприяння розвитку фізичного, психічного та духовного здоров’я

1.

Забезпечувати участь учнів на всіх етапах масових заходів художньо-естетичного, науково-технічного, еколого-натуралістичного, туристсько-краєзнавчого, національно-патріотичного, фізкультурно-оздоровчого, військового та спортивного напрямку.

Протягом навчального року

ЗДНВР, ЗДВР, педагогічний колектив

2.

Організувати та провести заходи, спрямовані на збереження та зміцнення здоров’я учнівської молоді, формування у школярів свідомої мотивації здорового способу життя, навичок дбайливого ставлення до власного здоров’я та життя.

Постійно

Вчитель фізичної культури, основ здоров’я

3.

Продовжити роботу інноваційної просвітницько-оздоровчої превентивної програми «Школа проти СНІДу».

Постійно

ЗДВР

4.

Забезпечити участь школярів у районних спортивних змаганнях.

Постійно

Вчитель фізичної культури

5.

Брати участь у районному етапі Всеукраїнського Фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».

Щорічно

ЗДВР

XII.

Виховання здатності протидіяти проявам аморальності, правопорушень, бездуховності, антигромадської діяльності

1.

Забезпечення проведення комплексу заходів з профілактики правопорушень, бездоглядності та безпритульності серед дітей і підлітків.

Постійно

ЗДВР,

класні керівники

2.

Сприяння активізації діяльності педагогічного колективу з органами учнівського та батьківського самоврядування щодо формування у дітей та молоді духовності, моральної культури, толерантної поведінки, уміння жити в громадянському суспільстві.

Постійно

ЗДВР,

класні керівники

3.

Організація і проведення круглого столу на тему «Формування толерантності та взаєморозуміння в учнівському колективі».

протягом року

ЗДВР

Заступник директора з ВР Т.В.Кулачинська

Інформація про заходи з патріотичного виховання

(березень 2015 р.)

№ п/п

Заходи

Дата

Відповідальний

1

Поповнення матеріалами куточка бойової слави в бібліотеці :

  • про Афганську війну
  • про події на майдані
  • про події в АТО

02-20.03

Бібліотекар

Т.В.Якубовська

2

Проведення вікторини з питань ролі Збройних Сил у відстоюванні ідеалів свободи та державності України та її громадян від княжої доби до часів незалежності, події майдану та АТО

(8-11 класи)

05.03

Вчитель фізичної культури Слободянік В.Б.

3

Зустріч з воїнами-односельцями, учасниками АТО.

Панченком О.О.

20.03

ЗДРВ Т.В.Кулачинська

Класні керівники

4

Проведення учнівської конференції “Ми – нащадки патріотів”

(5-11 класи)

19.03

ЗДВР

Кулачинська Т.В.

5

Робота загонів милосердя та волонтерських загонів:

  • надання їм посильної допомоги ветеранам,
  • написання листів, виготовлення сувенірів-оберегів воїнам АТО та пораненим
  • проведення акції : “Милосердя”, “Діти – воїнам АТО”

16.03 – 20.03

Адміністрація школи, класні керівники

Кiлькiсть переглядiв: 949

Коментарi