15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

У 1989 році, 15 лютого останні радянські війська залишили держава Афганістан. Так скінчилася 10-річна війна, в якій Радянський Союз втратив понад 15 тисяч своїх громадян. І зрозуміло, що День виводу військ з Афганістану – це і свято афганців-ветеранів, і день пам’яті і скорботи про всіх загиблих воїнів-інтернаціоналістів.

радянська влада не дуже охоче згадували про ту війну, ймовірно, тому свято і не отримав статус офіційного. Проте, ми сьогодні з повагою і шаною відносимося до ветеранів Афганістану. В країні створені меморіальні комплекси пам’яті загиблим в Афганській війні. Вічна слава нашим воїнам!

Таке поняття, як патріотизм, у наш час часто вважається почуттям ідеалістів, або людей похилого віку, як кажуть: «Старого гарту». Молодь, намагаючись знайти місце в житті, часто бачить своє майбутнє за межами України. Тому у вихованні патріотизму величезну роль відіграє виховна робота в школі.

14 лютого 2017 року нашій школі проведено захід в рамках патріотичного виховання. Проникливою, хвилюючою стала зустріч учнів школи з колишніми воїнами – афганцями, учасниками бойових дій: Перекосом Ярославом Анатолійовичем та Войтюком Миколою Васильовичем.

/Files/images/IMG_20170214_135904.jpg

Гості розповіли учням про свої військові будні, в яких було все: і кров, і сльози, і справжня дружба, і товариська підтримка. Саме такі хлопці, до останнього подиху виконували свій військовий обов’язок, довели, що слово патріотизм – це не пусті лозунги, це дійсна любов і відданість Вітчизні.

Багато часу минуло з того дня, коли наші війська були виведені з Аф/Files/images/IMG_20170214_150516.jpgганістану, але й сьогодні у збройних силах України проходять службу офіцери і прапорщики, які брали участь в Афганській війні. Їх бойовий досвід є цінним надбанням нашої армії.

Тож маємо надію, що шкільні виховні заходи посіють в душі учнів зерна поваги до славних земляків, а разом з тим, зійдуть і перші паростки шани та любові до рідної землі, що й називається патріотизмом. Подібні заходи виховують в нас повагу до старшого покоління, цінність людського життя.

Кiлькiсть переглядiв: 407

Коментарi